Jak się zabrać za cel gdy już nam brak sił Plannerka

Jestem Aga Zapora, czyli Plannerka.

Pomagam mającym apetyt na działanie realizować plany. Dzielę się wiedzą i narzędziami, które pomagają działać skutecznie i z przyjemnością.

Jestem projektantką i przez lata projektowałam dla małych i wielkich marek. Od zawsze moją pasją było również planowanie, organizacja, plannery i notesy.

Z połączenia tych dwóch pasji powstała Plannerka - dziś piszę blog o planowaniu i projektuję plannery.

Ale wcześniej, przez wiele lat - nie dawałam sobie szansy na spełnianie marzeń, bo uważałam, że "nie mam czasu". Tonęłam w bieżączce i rosnącej frustracji.

W pewnym momencie postanowiłam zmienić sposób funkcjonowania, i, krok po kroku - zrealizowałam ciągle odkładany, wymarzony projekt. Dziś już wiem, jak to się robi. I chcę to podać dalej!

Założyłam tę stronę, bo wiem, że wiele osób ma problem z organizacją i planowaniem, a poskramianie codziennego harmonogramu jest dla nich przykrym obowiązkiem. A ja - uwielbiam się tym zajmować. Od kilkunastu lat gromadzę, testuję i optymalizuję metody i nawyki, które ułatwiają mi życie, a które i Tobie pomogą - nie tylko się zorganizować, ale - zacząć realizować ciągle odkładane plany i marzenia.

Z wykształcenia jestem projektantką wzornictwa i grafiki, ale w głębi duszy od dawna byłam również Plannerką.

W organizowaniu, planowaniu, listowaniu i harmonogramowaniu byłam zawsze dobra i to było coś, co zdecydowanie przyspieszało bicie serca. Nigdy nie miałam problemów z samodyscypliną, wypełnianiem zobowiązań, przestrzeganiem terminów.

W pewnym momencie mojego życia, gdy mąż realizował swoją zawodową karierę - zostałam w zasadzie sama z siedemnastomiesięcznym synem, nowonarodzoną córką, w obcym mieście, z dala od rodziny i znajomych. W tym samym czasie prowadziłam dom, bloga kulinarnego, realizowałam swoje zlecenia projektowe i uczyłam się nowego oprogramowania do modelowania 3D.

Był to czas specyficzny i to wtedy, z połączenia ambicji i marzeń z bardzo ograniczonymi możliwościami czasowymi, wypracowałam najwięcej metod. Dzięki tym metodom, nawykom i zasadom udało mi się - gdy dzieci były już w wieku przedszkolnym - stworzyć własny biznes, rozwinąć go, a potem sięgać dalej - po nowe plany i wyzwania; łącząc nieprzerwanie aktywność zawodową z pełnym zaangażowaniem w dom.

Doskonale wiem, jak dużo, dzięki tym doświadczeniom, zawdzięczam sama sobie, i ta myśl dodaje mi skrzydeł, wtedy, gdy tego potrzebuję.

Wierzę w to, że zrealizować można dowolne plany, marzenia czy zmiany. Jest to jedynie kwestia:

odpowiedniej organizacji,

planowania i

niespuszczania celu z oczu.

Wymaga to wytrwałości, ale z chęcią poprowadzę Cię przez różne etapy tej drogi.

A z innych detali:

 
 Uwielbiam mieć porządek w domu i wiem, jaki to ma zbawienny wpływ na moje samopoczucie.

 Miewam również kryzysy. Uwielbiam z nich jednak sprawnie wychodzić i z chęcią zdradzę Ci - jak to robię.

 Uwielbiam papierniki, notesy, kalendarze. Mimo zamiłowania do nowych technologii i sieci, moją drugą skórą są ukochane zeszyty, arkusze, plannery (z których żaden jeszcze nie spełnił moich oczekiwań w 100%, kiedyś napiszę - dlaczego).

 W 2003 roku obroniłam dyplom na warszawskiej ASP. Moim projektem był komputer osobisty: podłączony bezprzewodowo do sieci, wielofunkcyjny, rozmiarów smartfona. Niektórzy mówili, że tak się nie da; i bardzo się tym wtedy przejęłam.

 Jednym z moich największych olśnień z >zarządzania sobą w czasie< była rozmowa z moim Tatą o planowaniu projektów, na samym początku studiów. Piszę o tym tu.

 Oprócz niespełnionego marzenia o zostaniu baletnicą mam też takie o karierze sportowca. Uwielbiam trenować i myślę, że to mi bardzo w życiu pomaga. O tym też napiszę tu (będzie klik).

 

Jeżeli chcesz zacząć walczyć z przeciekaniem czasu przez palce, marzysz o tym, żeby się zorganizować i znaleźć czas na systematyczne i skuteczne dążenie do nowych celów - zapisz się na newsletter, bo:

 nie umknie Ci żaden nowy artykuł, a więc dawka nowej wiedzy

 co więcej: systematycznie otrzymasz ode mnie materiał przygotowywany TYLKO dla Subskrybentów

 

Zapisuję się