Plannerkowe Osobowości – Kasia Bieleniewicz

with Brak komentarzy
Zapraszam na kolejny odcinek cyklu, o którym od dawna marzyłam i planowałam: o moich Klientkach i Klientach,
o osobach, z którymi zetknęła mnie moja marka, czyli Plannerka.

 

Dziś na Plannerkowych łamach gości:

 

Katarzyna Bieleniewicz

konsultant Mocnych stron i talentów Gallupa, podcaster “Tuż przy uchu”, konsultant, trener mocnych stron i talentów Gallupa – Gallup® Certified Strengths Coach

– w swojej pracy używa badania CliftonStrengths które służy do diagnozy dominujących cech (tzn. Talentów Gallupa).

 

 

“Jestem absolwentką dwóch kierunków – pedagogiki pracy z doradztwem zawodowym oraz kulturoznawstwa.

Lubię robić fajne rzeczy, a jeszcze bardziej – z kreatywnymi i ambitnymi ludźmi. Dlatego jeszcze jeszcze w podstawówce zaczęłam swoją przygodę z organizacją non profit, gdzie nauczyłam się mnóstwa rzeczy, sprawdziłam w terenie, w pracy z grupą, indywidualnej, organizacji imprez, wydarzeń, wyjazdów.

Ponad 12 lat wspierałam tam osoby indywidualne oraz grupy w organizacji pracy oraz rozwoju na różnych płaszczyznach.

 

Od bardzo dawna jestem zafascynowana pozytywną psychologią, interesuje mnie człowiek- jego motywacje, wartości, marzenia, strategie działania.

 

Jestem idealistką i wierzę, że jesteśmy stworzeni do robienia fajnych, dobrych i dużych rzeczy. I nasze mikrodziałania mają naprawdę dużą moc i mogą zainspirować innych.

 

I tak trafiłam na metodologię Instytutu Gallupa i narzędzie CliftonStrengths (test Gallupa).

Po dwóch latach fascynacji, zgłębiania tematu postanowiłam zająć się tym profesjonalnie jako Certyfikowany trener mocnych stron i talentów Gallupa – Gallup® Certified Strengths Coach.

 

Od dziewięciu lat pracuję jako niezależny przedsiębiorca, w większości działań zdalnie; doświadczyłam na swojej skórze wszystkich blasków i cieni tego stylu pracy. Ale chyba bym go nie zamieniła na nic innego.

 

 

Wspieram także marki osobiste, małe i średnie firmy jako kreatywny konsultant w zakresie tworzenia nowych produktów, projektów, planowania własnego działania. Moją pasją jest również rozwój i pomoc innym w odkrywaniu ich potencjału osobistego oraz pomysłu na siebie.

Nie lubię jak inni marnują swój potencjał i nie dają sobie szansy, by się rozwinął.

 

Jestem również twórcą i prowadzącą popularny podcast biznesowo-rozwojowy “Tuż przy uchu”, który tworzę dla osób kreatywnych i przedsiębiorczych. Uwielbiam go! Uwielbiam to robić.

 

Od zawsze moim marzeniem była praca w radiu, więc odważyłam się i stworzyłam swoje.

 

 

Podcast prowadzę sama, ale zdecydowana większość odcinków jest z gośćmi, z którymi poruszamy tematy związane z autentycznością w życiu i biznesie, odkrywaniem swoich pasji, swoich mocnych stron, pracy zdalnej, efektywnej pracy oraz kreatywności.

Moimi gośćmi byli m. in.: Paweł Tkaczyk, Kamila Rowińska, Anna Urbańska, Joanna Ceplin, Dominika Nawrocka, Lidia Buksak, Sandra Subel, Urszula Phelep.

 

 

Moje top 10 mocnych stron wg. Gallupa CliftonStrengths to:

  • Individualization
  • Futuristic
  • Empathy
  • Input
  • Significance
  • Maximizer
  • Strategic
  • Intellection
  • Ideation
  • Deliberative.

 

PRYWATNIE Jestem żoną i mamą dwójki dzieci.

Moje życiowe wartości to rodzina, rozwój, niezależność, twórczość i ogromna ciekawość świata.

Fascynuje mnie człowiek, jego sposób myślenia. Uwielbiam poznawać nowe osoby i słuchać ich historii przy dobrej kawie. Wierzę, że każdy z nas ma swój unikalny charakter i styl działania, a jego odkrycie pomaga dobrze funkcjonować i działać zgodnie z sobą.

 

Staram się działać zgodnie z zasadą: “Maksimum efektu przy minimalnym wysiłku”.

 

I ja miałam przyjemność gościć na łamach Kasi podcastu. Tu podczas nagrania odcinku 🙂

 

***

1. Największe wyzwanie w moim biznesie to…

systematyczność, zarządzanie sobą i zadaniami, skupienie na głównym celu i codzienna mrówcza praca. Dużym wyzwaniem jest też dla mnie łączenie życia prywatnego i pracy, mój styl działania, miejsce pracy- w większości dom, ma swoje plusy i minusy. Nie zawsze jestem w stanie się wyłączyć i przełączyć w tryb praca, lub w tryp – po pracy.

 

2. W mojej pracy/twórczości/biznesie najbardziej lubię to, że…

mam wybór, niezależność, to ja tworzę i decyduję. Największą satysfakcję daje mi praca z ludźmi, pomaganie im w odkrywaniu, nazywaniu i wykorzystywaniu ich mocnych stron w życiu codziennym, pracy i biznesie.

 

3. Planowanie najbardziej pomaga mi…

w byciu wolnym. W utrzymaniu porządku. Niezależności. Byciu elastycznym.

 

4. Gdy mam chwilę dla siebie – lubię…

słuchać muzyki. Mocno mnie wycisza, kiedy trzeba – energetyzuje. Gdybym nie robiła tego, co robię, z przyjemnością, pracowałbym w branży muzycznej.
Dużo czasu spędzam też na powietrzu. Lubię być aktywna, więc jak mam przestrzeń, angażuje się w ciekawe projekty lub sama je tworzę.
I oczywiście słucham podcastów; szczególnie lubię tematykę psychologiczną, relacje, marka osobista i reportaże.

 

5. Dzień zaczynam od…

zajęcia się dzieciakami. Najpierw pomagamy im przygotować się do przedszkola i szkoły. To pierwsza, rzecz którą robię. Później oczywiście KAWA. Na początku dnia zaglądam do telefonu, kalendarza i planera. Od tych czynności zaczyna się mój dzień.

 

6. Teraz planuję…

w ciągu najbliższych pięciu miesięcy mam zaplanowaną intensywną pracę. Pracę, która zaowocuje w przyszłości. Przygotowanie dużej ilości materiałów edukacyjnych, odpalenie platformy edukacyjnej, kursów, warsztatów, nowego podcastu i grupy na Facebooku. Mam duże cele, ale z doświadczenia wiem, że powinnam je dobrze zaplanować i pokroić na małe kawałeczki. Tak jak w Twoim kursie Jak ruszyć ze swoim projektem w 7 dni.

 

Znajdziesz Kasię tu:

➡️ e-mail: katarzyna(at)bieleniewicz.com
➡️ https://katarzynabieleniewicz.pl/
➡️ Instagram: https://www.instagram.com/kasiabieleniewicz/
➡️ Instagram: https://www.instagram.com/podcast_tuzprzyuchu/
➡️ Facebook: https://www.facebook.com/KatarzynaBieleniewicz.biznes/
➡️ iTunes: https://katarzynabieleniewicz.pl/itunes
➡️ Spreaker: https://www.spreaker.com/show/tuz-przy-uchu
➡️ Spotify: https://open.spotify.com/show/0aSGPxNr01ALk9Gko9yUMD

 

Dziękuję Ci Kasiu!

Trzymam mocno kciuki za intensywne, duże, najbliższe plany!!!!

Aga.

 

PS

Jeśli masz dużo projektów, zobowiązań, chcesz jednocześnie zadbać o czas prywatny, a masz mało czasu – poznaj półroczny planer Planner•Ka, który pomoże Ci to wszystko okiełznać >>

A jeśli (tak, jak Kasia z radiem ?) marzysz o czymś, i chcesz wreszcie stworzyć SWOJE – poznaj Plannerkowy kurs o ruszaniu z projektem, i zapisz się na listę zainteresowanych:

Jak ruszyć z projektem? Plannerka