Plannerkowe Osobowości – Małgorzata Jackowska

with Brak komentarzy
Zapraszam na kolejny odcinek cyklu, o którym od dawna marzyłam i planowałam: o moich Klientkach i Klientach,
o osobach, z którymi zetknęła mnie moja marka, czyli Plannerka.

 

Dziś na Plannerkowych łamach gości:

 

Małgorzata Jackowska

Specjalistka żywienia człowieka i dietetyki. Zajmuje się tematyką żywienia niemowląt i małych dzieci oraz mam w ciąży i karmiących piersią.

 

 

“Od pięciu lat prowadzę swoją firmę, piszę bloga, tworzę treści online, prowadzę warsztaty dla rodziców i szkolenia dla profesjonalistów. Jestem doktorantką na wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie i współtworzę Fundację Promocji Karmienia Piersią.

Prywatnie jestem mamą dwóch chłopców w wieku wczesnoszkolnym, kocham kawę i dobre jedzenie; a niedawno odkryłam, że mam ogromną frajdę z uprawiania przydomowego ogródka.

 

 

Na co dzień moja praca to tworzenie bloga www.malgorzatajackowska.com i prowadzenie social mediów związanych z moim blogiem – newsletter, Facebook, Instagram. Ale robię też inne rzeczy – prowadzę Fundację, w związku z doktoratem mam też pracę naukową i zajęcia ze studentami. Piszę artykuły i tworzę treści dla innych specjalistów, prowadzę swoją grupę wsparcia na facebooku i moderuję kilka innych.

Pracuję głównie z domu, ale też jeżdżę na konferencje, spotkania czy warsztaty.
Większość moich działań skupia się wokół tematu żywienia dzieci i mam, ale zakres tych działań jest szeroki i różnorodny.

 

 

Moja filozofia pracy wynika z moich doświadczeń jako rodzica, moich doświadczeń z pracy w różnych miejscach, kontaktu z innymi rodzicami i profesjonalistami.

Mam takie obserwacje, że rodzicielstwo to dla wielu z nas bardzo emocjonujące doświadczenie, wiąże się z wieloma pytaniami, koniecznością poszukiwania odpowiedzi na pytania, których wcześniej sobie nie zadawaliśmy. Nie wiemy skąd brać informacje, szum informacyjny jest ogromny i trudno znaleźć źródła, na których możemy się oprzeć z poczuciem, że robimy dobrze.

 

Mamy, z którymi spotykam się w różnych miejscach online i na żywo są często pełne wątpliwości, obaw, poczucia, że coś robią źle, dostają sprzeczne informacje i są nieustannie oceniane przez znajomych, rodzinę a nawet obce osoby. Sama tego doświadczałam i widzę jak często początki rodzicielstwa wiążą się z tymi wszystkimi uczuciami.

 

 

Dlatego moja praca opiera się na kilku ważnych dla mnie założeniach:

  • Opieram swoje teksty i treści, którymi dzielę się z odbiorcami na rzetelnych źródłach. Aktualizuję wiedzę, podpowiadam gdzie i dlaczego właśnie tam szukać informacji albo tworzę treści oparte o dobre źródła. Umiem odróżnić rzetelne treści od „miejskich legend” i chcę, żeby moi odbiorcy dostawali ode mnie treści godne zaufania.
  • Wiem, że dzieci nie czytają poradników i publikacji naukowych, więc oprócz teorii i zaleceń biorę pod uwagę to, jak faktycznie wygląda życie z malutkim dzieckiem. Wiem, że moje wskazówki i zalecenia nie pomogą, jeśli nie da się ich w praktyce wdrożyć w życie.
  • Nie oceniam decyzji i wyborów innych rodziców. Jeśli widzę coś, co może szkodzić dziecku, lub utrudniać im codzienne życie rodzinne, to mówię o tym, ale niezależnie od ostatecznych decyzji rodziców pomagam znaleźć dobrą dla nich i ich dziecka drogę.
  • Nie namawiam wszystkich do swoich racji, bo wierzę, że każdy z nas ma prawo podejmować decyzje według swojej oceny. Mam bardzo dużą grupę odbiorców, którzy mi ufają i chcą korzystać z mojej pomocy – skupiam się na nich, a nie na przekonaniu nieprzekonanych.
  • I najważniejsze – chcę dać moim czytelniczkom poczucie, że znalazły miejsce i osobę godną zaufania, która słucha, pomoże i uspokoi.” 

 

***

 

Największe wyzwanie w moim biznesie to…

Mój biznes to jednoosobowa firma. Odpowiadam tylko przed samą sobą i chociaż jestem już na takim etapie, że niektóre działania zlecam innym osobom, z którymi współpracuję, to za większość zadań jestem odpowiedzialna ja sama. A więc największym wyzwaniem jest ogarnięcie tego wszystkiego – zadań, które muszę wykonać samodzielnie, zadań, które mogę komuś zlecić, planowanie i realizowanie założonych planów.

W tym ostatnim już od ponad pół roku pomaga mi Planner•ka, a od prawie roku – Plannerkowa grupa wsparcia. I naprawdę pomaga mi to trzymać się w ryzach i mobilizować – po pierwsze do działania według planu, po drugie do pamiętania o moich celach i dążeniu do nich. Mimo, że uwielbiam być swoim własnym szefem, to lubię też czasem móc się z kimś podzielić relacją ze zrealizowanych zadań. Odkryłam, że bardzo mnie to mobilizuje.

 

W mojej pracy najbardziej lubię to, że…

Mimo wszystkich wyzwań jednoosobowej firmy – właśnie to, że jestem niezależna. Że pracuję głownie online, ale też, że udało mi się zbudować markę, której ufają czytelniczki i czytelnicy, ale też specjaliści zajmujący się tematem żywienia.

Lubię to, że mogę planować swój czas po swojemu. Tak, że mogę znaleźć czas w środku dnia na kopanie w ogródku, ale też na ważne spotkanie biznesowe. Dzięki temu, że pracuję online mogę wiele rzeczy robić z mojego telefonu i być w kontakcie z moimi odbiorcami niezależnie od tego gdzie jestem. A jak potrzebuję to mogę odłożyć całą elektronikę i spędzić czas z rodziną i wrócić do pracy później.

 

Planowanie najbardziej pomaga mi…

Nie wpadać w panikę. Serio! Czasami jak zaczynam myśleć o tym ile rzeczy mam do zrobienia, to w pierwszej chwili czuję, że nie dam rady, ale jak spiszę wszystko na papierze, a potem rozłożę zadania na konkretne dni i godziny, to już wiem, że dam radę. Wiem kiedy to zrobię i wiem, z czego powinnam zrezygnować, żeby zrobić inne zaplanowane rzeczy. Planowanie pomaga mi i w pracy i w życiu prywatnym, mam Planner•Ka, ale też kalendarz domowy z zapiskami dotyczącymi płatności, ważnych terminów w szkole dzieci, moich studiów, prywatnych wydarzeń, wolnego itd. Nie dałabym rady tego wszystkiego spamiętać.

 

Gdy mam chwilę dla siebie – lubię…

Wypić kawę i przez chwilę poczytać gazetę. Lubię też pójść pobiegać, ale robię to zdecydowanie za rzadko ostatnio 😉 Lubię spędzać czas w naszym ogródku, grzebać w ziemi i gotować. Ale nie będę ściemniać, przed snem moja chwila dla siebie to seriale na Netflixie 😀

 

Dzień zaczynam od…

Zdecydowanie od kawy 😉 Potem ogarniam dzieci i poranne domowe „bieżączki”. Jeśli pracuję w domu, to powyprawiam chłopców do szkoły/przedszkola, piję drugą kawę i szykuję sobie miejsce pracy, sprawdzam zaplanowane zadania, czytam maile i sprawdzam social media. Potem zwykle siadam do pracy nad większymi zadaniami – artykułem, wpisem na blogu, materiałami online.

Ale bywają też takie dni, kiedy cały dzień biegam między domem, uczelnią, bieżącymi sprawami „na mieście” – wtedy mój dzień nie jest zaplanowany w jakieś konkretne bloki. Staram się mieć 2-3 dni w tygodniu na coś, co nazywam HomeOffice czyli dzień przy komputerze. W wakacje, kiedy nie ma szkoły i przedszkola, jest to dużo trudniejsze, ale na to też jestem przygotowana i planuję czas na tworzenie treści, kiedy chłopcy są ze swoim tatą. A kiedy dzieci są ze mną to po prostu pracuje interwałowo – siadam co jakiś czas do komputera na 30 – 45 minut kilka razy w ciągu dnia i robię najważniejsze zadania.

 

Znajdziesz Małgosię tu:

➡️ Małgosia organizowała konferencję, której byłam patronem medialnym: www.konferencja.malgorzatajackowska.com !

➡️ e-mail: mjackowska.blog(at)gmail.com
➡️ Dobre odżywianie dziecka i mamy, konsultacje i warsztaty: http://malgorzatajackowska.com/
➡️ Kwartalnik Laktacyjny – bezpłatny magazyn o karmieniu piersią i rodzicielstwie: http://kwartalnik-laktacyjny.pl/
➡️ Fundacja Promocji Karmienia Piersią: http://fpkp.pl/

 

Dziękuję Ci Małgosiu!

Trzymam bardzo mocno kciuki za Twoje Plany!!!!

Aga.

 

PS

Jeśli masz dużo projektów, zobowiązań, chcesz jednocześnie zadbać o czas prywatny, a masz mało czasu – poznaj półroczny planer Planner•Es, który pomoże Ci to wszystko okiełznać >>

A jeśli prowadzisz swój własny biznes stacjonarny lub on-line, i chcesz pokonać organizacyjny chaos i nie tylko planować, ale i REALIZOWAĆ strategiczne projekty – poznaj Plannerkowy Program A.G.A.:

organizacja pracy w firmie

Podąrzaj Aga Zapora:

Ostatnie wpisy